Skolavslutning 2020

Idag var det en annorlunda skolavslutning på många sätt. Enligt tradition har avslutningen varit i kyrkan men med tanke på Covid-19 gjordes avslutningen på skolgården istället. För att alla föräldrar skulle få ta del av avslutningen spelades den in.

Nytt för i år är också att vi tackar eleverna som går ut i 6:e klass. Vi önskar dem ett stort lycka till!

Sist men inte minst så tackar vi vår trogna rektor Margareta Pedersen som från och med höstterminen inte längre kommer att vara rektor. Margareta kommer fortfarande att vara tillsammans med barnen i olika delar av undervisning och stöd.

Avtackning av 6:orna

Avtackning av vår rektor Margareta Pedersen gör ordförande Therese Mårtensson.

Vi önskar alla elever och personal ett gott sommarlov!

Vi passar även på att tacka en av våra
busschaufförer som kör våra barn.